• Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğünde SÇD/ÇED Hizmet İçi Eğitim Programı (20-21 mart 2018) Gerçekleştirilmiştir.

  ÇED Raporları Kapsamında Projelerin Su Kaynaklarına Etkilerinin Değerlendirilmesi” Konulu Hizmet İçi Eğitim” Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Araştırma ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Programı 20-21.03.2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

 • ADANA(DSİ) BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMINDA (10-13 EKİM 2017) ÇED/SÇD EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

  10-13 Ekim 2017 tarihleri arasında Adana ilinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen çevre seminerinde Genel Müdürlüğümüzden katılım sağlanmış, SÇD Yönetmeliği, Kümülatif Çevresel Etki Değerlendirmesi, ÇED Yönetmeliği ve Baraj/ HES Projelerindeki Kümülatif Etki Değerlendirmesi Uygulamaları hakkında sunumlar gerçekleştirilmiştir.

 • İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI – SESRIC ÇED ÇALIŞTAYI (22-24 MAYIS 2017) YAPILMIŞTIR.

   Bakanlığımız ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi) SESRIC tarafından ortaklaşa düzenlenen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) ve Stratejik Çevresel Değerlendirme (SÇD) Çalıştayı 22-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

  Çalıştaya, Bakanlığımız ve İslam İşbirliği Teşkilatı SESRIC Merkez temsilcilerinin yanı sıra Afganistan, Azerbaycan, Bahreyn, Gambia, Maldivler, Pakistan, Suudi Arabistan, Sudan, Somali, Surinam, Tunus, Uganda’dan toplam 30 kişi katılım sağlanmıştır.

 • SÇD Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirilmiştir.

  Stratejik Çevresel Değerlendirme Yönetmeliği’nin Uygulanması Teknik Yardım Projesi Kapanış Toplantısı Kapanış Toplantısı ; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcileriemsilcileri, ilgili kurum ve kuruluş, üniversite, meslek odaları ve STK yetkilileri ile projeyi yürüten Teknik Destek Ekibi uzmanlarının katılımı ile 10 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da Kapanış Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

PROJE HAKKINDA

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yararlanıcı, Merkezi Finans ve İhale Birimi'nin Sözleşme Makamı olduğu "Stratejik Çevresel Değerlendirme Yönetmeliği'nin Uygulanması Teknik Yardım Projesi" faaliyetlerine 12 Mayıs 2014 tarihinde başlanmıştır. Eptisa Mühendislik öncülüğündeki Konsorsiyum tarafından teknik destek sağlanan proje 24 ay sürecektir. Stratejik Çevresel Değerlendirme Yönetmeliği'nin Uygulanması Teknik Yardım Projesi ile Türkiye'nin planlama sistemine Stratejik Çevresel Değerlendirme Yönetmeliği'nin Türkiye'de tam ve etkin bir biçimde uygulanması için gerekli koşulların (yasal, kurumsal, idari ve teknik) oluşturulması için T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na destek verilmesi hedeflenmektedir.

DUYURULAR

SÇD 1.ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
27.5.2015

SÇD 1.ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

FARKINDALIK ARTIRMA ÇALIŞTAYI& ...

SÇD Kapasite Geliştirme Çalışmaları
22.5.2015

  Stratejik Çevresel Değerlendirme Kapasite Geliştirme Çalışmaları 25 Mayıs – 4 Haziran 2015 tarihleri arasında Anka ...

Tarım Pilot Sektörü Saha Çalışması
22.5.2015

  Tarım Sektörü için pilot SÇD – Gökçeada ve Bozcaada Tarım Master Planı Saha ...